JBLK-03. Kazostroj - Malomestská mizéria (7" EP 2020).

Tom/EZR: Maroš z Kazostroja ma začiatkom roka 2021 poprosil o malú podporu k vydaniu EP Malomestskej mizérie na 7" a ja som súhlasil. T...

Wednesday, June 17, 2020

#4 Fvck_Kvlt. Rap punk z Trnavy. Odpovedá Denis aka Fvck_Kvlt (texty/spev).Kto si, čo robíš, čo ťa najviac zaujíma práve v týchto dňoch?

Menom Denis, pseudonymom Fvck_Kvlt, a robím hudbu, lebo nič iné poriadne robiť ani neviem. Takže v týchto dňoch robím hudbu.

Vymenuj kapely a projekty, v ktorých si pôsobil.

Všetko čo bolo a je nemá moc význam vymenovávať. Najvyraznejší sú The Wilderness. Tam hrám gitaru a "spievam". Potom som pod menom Fvck_Kvlt členom kapely KVLT CREW, kde vydávam buď moje sólo veci, alebo spoločné tracky. Do všetkých robím hudbu/beaty a asi tam aj rapujem alebo ako to nazvať. Do toho produkujem často hudby pre Edovho Syna. A ešte hrám na klavíry v bratovej kapele Hash. A jeden čas som bubnoval v recesistickej kapele Odtál-Potál. Všetko ostatné sú už len buď príležitostné projekty, do ktorých sa púšťam, keď je na to čas, alebo projekty, v ktorých primárne skôr len naháňam prachy.

Popíš svoju súčasnú výbavu (nástroj, aparatúru, efekty) a čím je pre teba zaujímavá ? (Čo by si raz chcel vlastniť/na čom by si chcel v ideálnom prípade hrať ?)

Do hardvéru sa takmer vôbec nevyznám. Na gitarách hrám prevažne na tých, čo mi je niekto na koncert ochotný požičať a to isté platí aj pre aparatúru. Neviem... Vždy všetky gombíky iba vytočím doprava, aby to robilo hluk a ostatné je už vo hviezdach. Efekty nepoužívam žiadne, lebo neviem robiť viac vecí naraz.

Chcel by som niekedy vedieť hrať na husle. Ešte som to poriadne neskúšal. Raz sa k tomu dostanem.

Čo je pre teba tá najpozoruhodnejšia vec, ktorú si doteraz dosiahol vo svojej hudobnej kariére ?

Zloženie členov Wilderness. Fakt. To sa ti len tak nepodarí dať dokopy také tri indivíduá. Strašne divné to je celé. Pozoruhodné!Čím boli podľa teba špecifické dekády 1990s, 2000’s a 2010’s z pohľadu tvojho hudobného vývoja, vývoja tvojej kapely a zároveň aj vývoja žánru na domácej scéne ?

V 90s som sa narodil. A myslím, že boli fajn. Nirvana, móda, ostatné pičovinky... Aj keď som to, samozrejme, začal vnímať a chápať až neskôr, keď som už nebol decko a 90s boli dávno fuč, mali proste niečo do seba.

2000s ma moc neoslovili. Ani hudobne, ani módou. Tuzemský punk ma nebral, ani vtedajší rap mi moc nerezal. Všetok ten crunk a tak... Neišlo mi to do ucha. A ľudia vyzerali otrasne. Pohľadaj si prvú sériu Superstar. Otras... Niektoré popové veci boli dobré, ale utiekal som sa vtedy radšej k starinám zo 60s a 70s. Rozbiehal som prvé hudobné projekty, začal sa aktívne venovať tvorbe a mimo toho nenachádzal nič, s čím by som sa vedel stotožniť.

2010s boli podla mňa už popiči a som za ne rád. Hlavne druhá polovica. Aj hudobne, aj vizuálne, aj čo sa týka módy. Častokrát vyprázdnená postmoderna at it´s finest a mna to z umeleckého hľadiska oslovilo/oslovuje a som rád, že som už mal v podstate naplno rozbehnutú kapelu + sa konečne dokopal k tomu venovať sa aj hip-hopu. Všetko tak, aby som si mohol povedať, že som nejakým spôsobom k tej dekáde prispel. Koniec-koncov, môj solo album Kvlt Teachings bol v jednej ankete medzi nejakými mumákmi z branže označený za jeden z albumov dekády. Tak môžem byť spokojný a dúfať, že v 2020s konečne svet zanikne.

Ktorý album/song z tvojej/vašej tvorby máš najradšej a prečo ?

Od Wilderness asi niektoré veci, čo budú na novom albume. Nemajú ešte ani názov. Vrámci Fvck_Kvlt to bude asi pesnička V Tráve. Vždy keď ju počujem, vynorí sa mi v hlave guláš pekných aj zlých spomienok týkajúcich celého minulého roku a je to také príjemné sebatrýznenie. Ale ktovie koľko to potrvá, kým mi začne liezť na nervy. Najradšej zo všetkých mám asi jednu takú vec, čo som zložil na klavíri, keď som mal 12 rokov. Nie je nikde zaznamenaná. Ale viem ju hrať dodnes.Ktorý text tvojej kapely(iel) je pre teba najosobnejší (+úryvok).

Všetky sú. Fakt. Takmer v každom jednom je ukrytý kúsok, v ktorom sa viac alebo menej otvorene vyznávam z niečoho, čo by si bežne povedal možno tak niekomu, s kým sa poznáš celý život a vieš, že mu môžeš veriť. Ale keby som naozaj mal jeden vybrať, tak to bude asi "strč si ten hippie šit dopiče, s týmto pri mne mieriš vedla" haha.

Vinyl alebo CD ? Prečo ?

Ja skôr vinyl. Pre ten fetiš. CDs podľa mňa stratia v priebehu pár rokov svoju relevanciu.

Ako vnímaš domácu scénu - ktoré kapely rešpektuješ alebo máš rád? Sú aj iné žánre/kapely ku ktorým máš pozitívny vzťah ? Naopak, je niečo/niekto kto ťa na domácej scéne serie ? Prečo ?

Je toho veľa... Fu... Ak ide o punk, sú to veci ako Ahoj, Box, Distax, Fyasco, Damato, Hlas... Je toho veľa, nepospomínam si na všetko. Veľa nestrávitelných záležitostí. ktoré sú viacmenej naviazané na punkovú scénu.

Ak ide o rap, som viac ponorený v zahraničných veciach, ale rešpektujem ludí okolo košickej 17 crew ako Oskar, Dušan Vlk atď... Páčia sa mi rozbiehajúce sa trashové veci - Moshpit Sicky, ShotgunDyo, Gapex... Zandome je strašný makač. Neviem. Tažko vymenovávať, lebo pozabúdaš milion vecí.

Inak počúvam strašne široký mix žánrov a viac zo zahraničia. Primárne som najviac ponorený v punku a rape resp. trape, ale dokážem sa nechať odjebať hocičím z hocijakého žánru. Na domácej scéne ma vedia reálne srať akurát tak nazi sympatizanti a politickí oportunisti. Ak ide čisto o vec vkusu, tak ma ešte strašne iritujú vychillení ganjamani.Ktorý zvuk (štúdio, album/kapela), artwork (album cover) a videoklip na domácej scéne ťa v poslednom čase pozitívne prekvapil ?

Neviem ti momentálne povedať obšírnejšie. Ak ide o album, určite debut od spomínaného Oskara. Inak neviem. Artwork ma asi neprekvapil žiadny a ak ide o klipy, tak robí sa ich tu veľa celkom kvalitných, lebo je na to budget. Ja som v tomto jednoduchý, mám rád uplne jebnuté klipy jak od Kontrafaktu "Ideme dnu", čo sa týka profi vizuálov. Ale najradšej mám také low budget veci. Jak mal kedysi Lil Peep, že proste stojí na ulici pár týpkov a ledva syncujú vokál so zábermi. Najviac popiči klip za tento rok som spravil ja na track Tik Tok, si myslím. Také veci mám rád, haha.

Zaujímavá príhoda zo života kapely, o ktorú sa môžeš podeliť ?

Toto je na knihu. Sorry, haha.

Hudobný album, kniha, film, seriál, počítačová hra, tetovacie štúdio a remeselné pivo ktoré odporúčaš a prečo.

Ak ide o album, bol by to White Album od Beatles. Ak kniha, tak Zločin a trest od Dostojevského. Ak seriál, tak South Park. Ak film, tak South Park - Peklo na zemi. Lebo všetky tieto veci ma formovali, haha. Hra ma nenapadá. Kerku zatial nemám žiadnu. A pijávam Smädného Mnícha z vyjebanej plastovej flaše a benzínkový rum za 5 euro, takže k remeselnému pivu ti toho moc neviem povedať.

Aké hudobné/tvorivé plány máš pre nasledujúcu dekádu ?

To čo vždy. Zanechať tu po sebe čo najviac vecí, ktoré budú mať potenciál deckám z ďalších generácií zmeniť život tak, ako mne ako decku zmenilo život kopec toho, čo tu zanechali po sebe umelci a umelkyňe z generácií predomnou. Nič viac, nič menej.

Ktorá domáca/zahraničná akcia je pre teba najlepšia a prečo ?

Do zahraničia chodím iba na akcie, kde hrám. Doma chodím iba na jednu, na ktorú idem, aj keby tam nehrám. ffuD fest v Seredi. Kto chodí, vie.Je niekto na domácej scéne (aktívny alebo neaktívny hudobník) s kým by si si rád prečítal rozhovor na Jablkách ďaleko od stromu ?

No predsa Peťko Stašák.

Motto/obľúbený citát pripadne odkaz na záver.

Kúp si obal na mobil, inak budeš s ním vkuse chodiť do opravy takmer každý mesiac ako ja. A ak máš pocit, že niečo s tvojou psychikou nie je v poriadku, nehanbi sa vyhľadať odbornú pomoc. Lieky sú dnes kvalitné, ak by ich náhodou bolo treba. Netreba sa ich báť. Len ich nezačni zneužívať a veci sa posunú k lepšiemu.

======================================================

Linky:
https://fvckkvlt.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/FvckKvlt/
https://www.youtube.com/channel/UC0w_ETglpHW-wV8kba9W3Kw

https://thewildernesspunx.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/The-Wilderness-Kontakt-586300198501082/

No comments:

Post a Comment